ВИШе од галерије

Изложба поводом два века од Другог српског устанка

Поводом обележавања 163 године Политехничке школе, отвара се изложба „Ево мене, ето Вас„ – два века од Другог српског устанка.
Аутори изложбе су Ненад Карамијалковић и Славко Степановић из Историјског архива Шумадије. Изложба је реализована под покровитељством Министарства за културу и информисање Републике Србије. Изложбу ће отворити Милан Јевтић, наставник историје. Свечано отварање је 14. марта у 14 сати у изложбеном простору Политехничке школе, ВИШе од галерије и сви заинтересовани посетиоци је могу погледати у периоду од 14 марта до 13. априла.

Изложба Енергија за одрживи свет

У среду, 21. децембра у 12 сати, у галерији Политехничке школе биће отворена изложба „Енергија за одрживи свет” коју је реализовао Француски институт и Центар за науку, уз партнерство Скупштине града Крагујевца.
Ова изложба на француском и српском језику бави се питањима приступа изворима енергије у земљама у развоју, побољшавања енергетске ефикасности у индустријализованим земљама и прибегавања коришћењу обновљивих извора енергије на локалном, регионалном и светском нивоу.

Изложба ће бити отворена до 20. јануара 2017.године.

Добродошли у Политехничку школу.

ВИШе од галерије - Историјска изложба Хладни рат

Политехничка школа у сарадњи са амбасадом Савезне Републике Немачке у Србији и ЦКЗ Кнић, 8. новембра, на Дан просветних радника, организује изложбу „ Хладни рат- историја, узроци, последице“.

Изложбу ће отворити директор Народног музеја града Крагујевца, Ненад Ђорђевић и Милан Јефтић, порфесор историје.

Свечано отварање је 8. новембра у 12 часова у изложбеном простору Политехничке школе, ВИШе од галерије и сви заинтересовани посетиоци је могу погледати у периоду од 8. до 28. новембра.

Изложба слика Гружанска јесен

У уторак, 29.новембра у 18 сати у галерији ВИШ-е од галерије у Политехничкој школи биће отворена изложба слика са 21. међународне ликовне колоније Гружанска јесен.

Изложба је настала у сарадњи са Центром за културу Кнић и биће отворена до 12.децембра 2016.године

Изложба слика Ликовне колоније Гружанска јесен

23.новембра у 18 сати у галерији Политехничке школе, "ВИШе од галерије", отворена је изложба слика поводом двадесетогодишњег јубилеја Ликовне колоније Гружанска јесен. Изложба је отворена у организацији Центра за културу, туризам и спорт, Кнић.

Отварању су присуствовали предсатвници Центра за културу туризам и спорт, СО Кнић, као и ученици и наставници Политехничке школе.

Изложба ће бити отворена до 15.децембра.

•  Start
  •  1  2