Позив за летњу праксу ученика наше школе

Програм летње праксе  се организује у оквиру пројекта "Праве вештине по мери послодаваца",  који спроводи Развојни бизнис центар Крагујевац, у партнерству са Политехничком школом у Крагујевцу, Првом техничком школом и Другом техничком школом,средствима обезбеђеним од стране швајцарске организације Солидар Свис СЛА, канцеларија у Београду, у оквиру програма„Достојанствен рад". Подршку реализацији пројекта пружа Град Крагујевац.

1.      Ко се може пријавити?

Ако си тренутно ученик/ученица Политехничке школе и образујеш се за једно од следећих занимања у својој школи:

·         Бравар- заваривач,

·         Оператер машинске обраде,

·         Техничар за компјутерско управљање,

·         Машински тeхничар за компјутерско конструисање

·         Мехатроничар

·         Роботичар

Мотивисан/аси да унапређујеш своје стручно знање кроз праксу и желиш да упознаш како заиста функционише посао за који се школујеш, онда је ово прави програм за тебе!

2.      Шта добијаш пријавом на конкурс?

·      Прилику да најмање 2 недеље током летњег распуста радиш у једној од реномираних и угледних фирми у граду(Униор Компнентс, Горење МДМ, Тригано, Застава оружје, Сунце Маринковић, Роло Дорс, Блажекс) и стичеш искуство и знање у својој области образовања, не само у теорији, већ у директном сусрету са фабриком, производњом, машинама.

·      Прилику да те послодавци запазе и позову да радиш за њих по завршетку школовања, уколико се покажеш као: одговоран/на, мотивисан/на, прецизан/на, вредан/на, сналажљив/а у решавању проблема, сарадљив/а и добар/ра члан/ица тима, који/а је спреман/на да учи и усавршава се.

3.      Како је програм летње праксе замишљен?

·      Програм летње праксе биће реализован у периоду трајања школског расста, почев од завршетка школске 2016/2017године.

·      Дужина трајања летње праксе зависи од тебе и саме компаније, а најмање 2 радне недеље. Уколико ти сам/а желиш да проведеш више времена у фирми и фирма има могућности за то, нема никаквих препрека да твоја летња пракса траје и дуже.

·      Уколико будеш изабран/а за учешће у програму, биће ти додељен ментор, професор из твоје школе, који ће ти бити подршка током трајања летње праксе.

·      Поред ментора из школе, о теби ће током праксе првенствено бринути и радити са тобом, изабрани представници предузећа, у коме ћеш обављати праксу.

4.      Критеријуми за одабир ученика/ученица за програм летње праксе

·      Успех у средњој и основној школи

·      Успех из стручних предмета у средњој школи

·      Учешће на такмичењима у средњој школи

·      Учешће у другим ваншколским активностима (обуке, радионице, семинари, хобији, волонтирање, радно ангажовање)

·      Знање страних језика

·      Мотивисаност за учешће у програму летње праксе.

5.      Начин избора учесника програма летње праксе

Избор кандидата који испуњавају опште услове (редован ученик/ца Политехничке школе, једног од смерова из тачке 1 овог конкурса), а који доставе уредно попуњену и потписану пријаву на задатом обрасцу, праћену писменом сагласношћу родитеља (за малолетне ученике), извршиће се према дефинисаним критеријума набројаним у тачки 4 овог конкурса, а на основу прегледа достављених пријавних формулара. У селекцији кандидата учествују одабрани представник школе и представник Развојног бизнис центра Крагујевац, уз консултације са предузећима у програму.

6.      Како се можеш пријавити?

Твоја школа и Развојни бизнис центар расписују конкурс на који се пријављујеш достављањем попуњене и потписане пријаве (формулар за пријављивање), у року предвиђеном конкурсом.Уз пријаву обавезно се доставља сагласност родитеља за учешће у програму летње праксе, за малолетне ученике. Сагласност родитеља није потребна за пунолетне ученике.

6А Обавезна основна документација за пријаву:

·         Пријавни формулар(преузима се у школи или на линку)

6Б Обавезна пратећа документација за пријаву (за малолетне ученике):

·         Писмена сагласност родитеља (преузима се у школи или на на линку)

Текст конкурса можеш преузети у својој школи или на на линку.

Сва евентуална питања можеш поставити у својој школи или путем емаил-а: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   или путем телефона 034/209 - 076, у року који је предвиђен конкурсом.

6 Ц Одговорни професори – ментори у школама за сва питања и пријављивање су:

Политехничка школа – Никола Шебек

7.      Рок за пријављивање: 23/05/2017– 13/06/2017.

Резултати конкурса биће објављенидо краја јуна2017.на огласној табли школе и на сајту Развојног бизнис центра Крагујевац www.rbcentar.org.

Прати нас и буди редовно информисан/а преко Фејсбук стране Развојног бизнис центра Крагујевац https://www.facebook.com/Razvojni-Biznis-Centar-Kragujevac-308131239341315/

ОГЛАСНА ТАБЛА

Редовни ученици

Ванредни ученици