Информација као производ – реч уредника школских новина

Пројектни ученички тим Политехничке школе је у оквиру планираних активности требало да спроведе истраживање о информацији у раду медија – продавање информације као производа. Како би сазнали све о налажењу информација, обликовању у вести и продавању истих, ученици су се одлучили да о тим питањима поразговарају са наставником Пером Стефановићем, који се радо одазвао позиву и помогао у реализацији ове пројектне активности.

Као уредник школских новина „Наш живот“, које ове године обележавају 75 година постојања, он је говорио о својим почецима и искуствима у области новинарства, спремно одговарао на сва питања ученика и позивао младе људе на иницијативу и активизам у оквиру школске и локалне заједнице.

Проф. Јована Јанић