Округли сто "Корелација у настави"

У оквиру IV ФЕСТИВАЛА ЕКОЛОШКОГ ОБРАЗОВАЊА, Центар за еколошко образовање и одрживи развој Политехничке школе је уз подршку Центра за стручно усавршавање запослених у образовању Крагујевац и Школске управе Крагујевац, одржао округли сто на тему Корелација у настави.

После уводне речи координатора Центра Милана Габарића, уследило је излагање психолога Јелене Нешић, која је присутне наставнике кроз презентацију подсетила шта је корелација наставних садржаја.

Затим су уследили примери добре праксе, наставнице Ане Ђокић Остојић, учитељице Зорице Поповић и Бојане Микарић из УГ Кец. током расправедошло се до закључка да се кроз пројекте доста радило на овом проблему, али да је у редовној настави потребно да се још више ради на томе.

Усвојен је предлог да се направи конкурс на темукорелације у настави екологије, заштите животне средине и одрживог развоја са наставни садржајима у другим предметима.

ЦЕООР је понудио да се база добрих примера праксе поставља на сајт Центра (www.ceoor.kg.edu.rs).

Стручно усавршавање

Документација за менторе и приправнике

ШКОЛСКЕ АНКЕТЕ - Самовредновање

Страница школског тима за самовредновање

садржи анкете за ученике и наставнике у циљу самовредновања постигнућа школе.