Радионица на енглеском језику

У оквиру Фестивала Еколошког Образовања одржана је радионица на енглеском језику за ученике средњих школа. Учествовали су ђаци из II крагујевачке гимназије, гимназије из Крушевца и крагујевачки ТУШ и Политехничка школа а радионицу је водила професорка енглеског Марина Ђорђевић из УГ ''Кец''.

Радионица је имала за циљ да обогати речник ученика и упозна их са терминологијом на енглеском језику која је везана за одрживи развој, рециклажу и глобално загревање. Као увод послужила је песма Michaela Jacksona ''Earth song" , затим су ученици имали прилике да се кроз презентације упознају са терминима, а на крају и да кроз вежбу повезивања која ће им помоћи у дефинисању истих, и сами учествују у радионици.