Семинар ’’Интердисциплинарна настава - шта биологија и хемија имају заједничко’’

У оквиру ЧЕТВРТОГ ФЕСТИВАЛА ЕКОЛОШКОГ ОБРАЗОВАЊА, у суорганизацији Центра за стручно усавршавање запослених у образовању Крагујевац и Центра за еколошко образовање и одрживи развој-Политехничке школе (ЦЕООР), у Политехничкол школи у Крагујевцу, одржан је семинар ’’Интердисциплинарна настава - шта биологија и хемија имају заједничко’’, чији су реализатори Јелена Анђелковић, Вања Маниташевић и Владимир Вучковић.

Овом програму стручног усавршавања присуствовало је преко 30 професора биологије и хемије, основних и средњих школа. Овај семинар се налази у ЗУОВ Каталогу програма стручног усавршавања под бројем 652.

Семинар покрива компетенцију К1 и приоритетне области 5 и 6. Циљеви овог програма стручног усавршавања су побољшање квалитета наставе природних наука у основним и средњим школама, поспешивање размена идеја, информација и материјала у наставном процесу и мултидисциплинарни приступ настави.