Предавање о болестима зависности

Захваљујући волонтерима локалне канцеларије Црвеног крста, за чланове нашег парламента и заинтересоване ученике наше школе је одржано предавање о болестима зависности.

Циљ ове активности је подизање свести младих људи о очувању здравља и опасностима и ризицима конзумирања и злоупотребе дувана, алкохола и дроге.

Након уводне речи др. Зденке Петровић, представника Саветовалишта за младе, присутни су постављали питања и недоумице у вези са темом, а након дискусије, у завршном делу састанка приказан је и аматерски документарни филм о наркоманији и младима.

Овом приликом је представник Црвеног крста Крагујевац, госпођица Агата Јовановић, председнику Ученичког парламента наше школе Јовану Јанићијевићу доделила Захвалницу за допринос и залагање у остваривању активности Црвеног крста.

Професор Јована Јанић

Самовредновање рада школе