Истраживање садржаја штампаних медија

С обзиром на пројектни задатак ученика о анализи и евалуацији слике реалности која се свакодневно представља путем мас-медија, поједини чланови нашег тима су изразили жељу за спровођење мониторинга по питању медијских садржаја, конкретно – истраживање садржаја штампаних медија. У одабраном саставу, према сопственом интересовању, ученици Кристина Милић, I-16, Анђела Дамјанић, I-16, Тина Обрадовић, IV-12, Лазар Рашовић, I-16 и Никола Богдановић, III-11 су се бавили проучавањем различитих типова новина и магазина на српском тржишту - садржаји, рубрике, насловне стране, читалачка публика, и у разговору са менторком проф. Јованом Јанић истакли своја запажања. О закључцима својих истраживања, уоченим добрим и лошим страна при мониторингу медијских садржаја, ученици ће написати извештаје који ће накнадно бити објављени у е-магазину „Медији и реалност“, покренутом од стране партнерских школа на пројекту.

Проф. Јована Јанић