Дан школе

Политехничка школа је данас 14. марта 2013. године обележила 159 година постојања. Школа је основана декретом кнез Александар Карађорђевићаод 14. марта 1854. године и тада се називала Занатска школа при Тополовници. Занатлијска школа је била прва установа такве врсте у Србији. Војнозанатлијска школа је израсла у водећу стручну школу на простору Балкана у времену пре Првог светског рата. Од 21.8.2008. године школа носи назив Политехничка школа.
Данас се потписани протокол о сарадњи Srednje poklicne in strokovne šole Bežigrad и Политехничке школе. Такође, у току реализације пројеката, остварена је међусобна блиска сарадња Политехничке школе и Бизнис иновационог центра, посебно у области пословне едукације и одрживог развоја, која је овом приликом била озваничена потписивањем Протокола о сарадњи.

ШКОЛСКЕ АНКЕТЕ - Самовредновање

Страница школског тима за самовредновање

садржи анкете за ученике и наставнике у циљу самовредновања постигнућа школе.