Конференција за наставнике – учеснике пилот-фазе

Конференција „ОДС 2103“ је одржана 29. септембра на Универзитету Метрополитан у Београду и намењена је искључиво представницима школа-учесница у пилот-фази пројекта ради детаљнијег упознавања са циљем и током пројекта, задацима током пилот-фазе.

На конференцији сви присутни су упознати са појмовима „образовна путања“ (educational pathway) и „педагошки сценарио“ као и практичном применом иновативних модела понуђених на порталу.На конференцији је формирана заједница српских школа укључених у пројекат.

У раду конференције учествоваће професор Софоклис Сотириоу, један од аутора пројекта, као и учесници међународне конференције е-Learning 2013 која се одржала 26. и 27. септембра на универзитету Метрполитен који су током радионица учесницима конференције ОДС 2013 пренети искуства у оваквом виду учења. Више о овоме можете прочитати на страници сајта ОДС портала. На страницама портала може се видети и списак свих школа Републике Србије које учествују у овом пројекту.

На овој конференцији нашу школу су представљале професорке Јасмина Ђурић и Катарина Вељковић (координатор пројекта за Политехничке школе). Тим који ће у Политехничкој школи реализовати планиране активности на пројекту осим горе наведених професорки чине и професори: Снежана Савић, Оливера Првић Ерац, Владимир Ерац и Јасмина Стевановић.

Катарина Вељковић, координатор