Форум за младе “НАглаСИ –Љубав јЕ НЕограницена!“

Други форум за младе на тему „Права и обавезе ученика“ (Форум за младе “НАглаСИ –Љубав јЕ НЕограницена!“), организован је 25. септембра 2013. године. Форуму је присуствовало 45 ученика наше школе.

Професорке Снежана Савић и Катарина Вељковић су одржале форум за младе чији је циљ био подизање свести младих у вези са учесталим проблемима вршњачког насиља, указивање на факторе препознавања насиља, врсте насиља и адекватно реаговање на насиље.

Кораци форума:

1. Отварање форума са темом за дискусију “Шта подразумевамо под насиљем?“
  2. Презентација о видовима насиља, моментима прикривеног насиља, ненасилној комуникацији и реакцији на насиље.

Закључак форума: Млади су се сложили у јединственом решењу сузбијања насилничког понашања међу младима: адекватна превенција насиља, која се огледа , пре свега, у упознавању младих са постојећим проблемом насиља и сарадњи са школском и локалном заједницом, у спречавању ескалације овог проблема.

Снежана Савић, координатор тима младих