Обласно такмичење у програмирању робота

У петак 25. 05. 2014. године одржано је прво обласно такмичење у програмирању робота. Ово такмичење је одржано у четири центра у Нишу, Новом Саду, Београду и Крагујевцу.

Укупан број екипа које су се ове године такмичиле је 22 екипе. Прве три екипе из сва четири центра су се квалификовале на Републичко такмичење које ће се одржати у Крагујевцу од 09. 05. до 10. 05. 2014. године.

За ово такмичење су се из наше школе пријавиле три екипе CyberSurfers, RoboRanners и L33t, чији је ментор Катарина Вељковић. Све три екипе, три сата су решавале три задатака (исцртавање облика, пролазак кроз лавиринт и сакупљање предмета), а затим су тестирали решења на својим роботима.

На Републичко такмичење су се квалификовале све три екипе, и то:

1. место: CyberSurfers - Дејан Милосављевић и Никола Симовић из IV3.

2. место: RoboRanners - Милија Новчић и Давид Цакај из IV3.

3. место: L33t - Стефан Ивић и Немања Ратковић из IV1.