Посета Удружењу студената са хендикепом

Новембарска Еду-акција Ученичког пројектног тима наше школе реализована је уз подршку групе ученика и педагога из ОШ Милоје Симовић и ОШ Сретен Младеновић у петак, 21.11, посетом Удружењу студената са хендикепом.

Ово је била прилика да се основношколци и средњошколци упознају са младим студентима крагујевачког Универзитета, члановима Удружења, који упркос свом хендикепу успешно развијају свој потенцијал и континуирано раде на свом личном и друштвеном усавршавању. Разговарано је о начинима за подстицање потпуне интеграције лица са хендикепом у све сегменте друштвеног живота, али првенствено о неопходности обезбеђивања услова за њихову партиципацију у области образовања и запошљавања.

Захваљујући доброј вољи и ентузијазму свих учесника овог догађаја, договорене су две заједничке активности едукативно-спортског карактера, о чему ће више речи бити у наредном извештавању.

Координатор пројекта: Јована Јанић