Караван за климу

Сви активни у борби против климатских промена, путујући пројекат који у градовима Србије реализује Француски институт и Амбасада Француске уз подршку групе Суез, посетио је данас и Крагујевац. Овај пројекат обједињује српске и француске актере у овој области и већ развијена решења проблема у обе земље и нуди прилику за размену мишљења, добре праксе и иновација у оквиру свима доступним дебатама.У оквиру дебате у Крагујевцу, своја искуства разменили су Мод Келер, задужена за отпад - јединице чистоће Одељења животне средине у општини Сирен, која је говорила о искуствима француског града побратима о начинима повећања свести код својих становника о управљању отпадом, Марко Милачић, директор мултинационалне компаније Суез у Србија чија је тема била улога приватних оператера у области управљања отпадом и рециклирању у свету и Драган Маринковић, начелник Службе за заштиту животне средине. У име града Крагујевца учеснике је поздравила Јасмина Предојевић Симовић, помоћник градоначелника за одрживи и равномерни развој и сарадњу са удружењима.

У Средњој стручној школи пре дебате „Како смањити отпад, поново га употребити и рециклирати - зачарани круг управљања отпадом за чистију животну средину“, у школској галеријиотворена је и изложба “Живот смећа“ на којој је кроз фотографије и педагошки приступ указано на то како смеће утиче на животну средину.

ШКОЛСКЕ АНКЕТЕ - Самовредновање

Страница школског тима за самовредновање

садржи анкете за ученике и наставнике у циљу самовредновања постигнућа школе.