КОНКУРС „ПЛАСТИКА У ОКОЛИНИ И УМЕТНОСТИ“

На позив Основне школе Ледина из Љубљане , Средња стручна школа из Крагујевца  је у школској 2018./2019. години учествовала на конкурсу „ Пластика у околини и уметности“  у оквиру UNESCO projekta„Добре вести из наше школе и нашег града“. На конкурсу је, са по три рада, учествовало 17 школа из Србије, Мађарске, Украјине, Хрватске и Словеније. Из наше школе  учешће на  конкурсу су узели ученици и ментори из два подручја рада : Култира  уметност и јаво и Шумарство и обрада дрвета. Ученици су сакупљали отпадну пластику која се користи у домаћинствима и  различитим техникама, на маштовит и кретаиван начин, дизајнирале употребне и украсне  предмете.У категорији од 14 до 18 година 1. место је освојио рад  „Plastic fantastic lamp“наше ученице Милице Кремић, IV-12 (образовни профил :Техничар дизајна ентеријера и индустријских производа; ментори: Марица Живановић Пољо, Дејан Илић) .

2. место у истој категорији  освојио је рад Recycled  garden“ученица Валентине Милетић и Саре Матовић, III-15 (образовни профил:Техничар за пејзажну архитектуру; ментори: Јелена Зарић, Далида Деспотовић).

Честитамо ученицима и менорима  на овом изузетном успеху!

Самовредновање рада школе