ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ЗА УПИС УЧЕНИКА У СРЕДЊЕ УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ ЛИКОВНЕ ОБЛАСТИ

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА

ПЕТАК 12.06.2020. - цртање са почетком у 8,00 часова
            СУБОТА 13.06.2020. - сликање са почетком у 8,00 часова
            НЕДЕЉА 14.06.2020. - вајање са почетком у 8,00 часова

• кандидати су у обавези да сва три дана, приликом приступања полагању испита, имају код себе оверену ђачку књижицу са фотографијом;
  • испит траје четири школска часа без паузе (180 мин.);
  • кандидати су у обавези да буду испред школе 15 минута пре одређеног времена за испит;
  • забрањено је коришћење мобилних телефона на испиту;
  • потребан материјал за испит који кандидати сами доносе:
  • Цртање: оловке различитих тврдоћа (по избору), гумица за брисање;
  • Сликање: темпера боје природног порекла, без икаквих додатака (нису дозвољене акрилне, јајчане и сл.), четкице, палета, посуда за воду;
  • Вајање : вајарске шпахтле.

Прелиминарни резултати пријемног испита биће истакнути 16.06.2020.године  до 8,00 часова.

Жалбе на евентуалне нерегуларности у односу на Правилник могу улагати до 12h нарeдног дана у односу на одржани део Пријемног испита

• за цртање до 12h 13.6.2020,
  • за сликање до 12h 14.6.2020,
  •   за вајање до 12h 15.6.2020.

Жалбе на вредновање радова од стране комисије за оцењивање се не могу улагати.
Жалбе за погрешно сабирање бодова појединачних делова испита могуће је поднети 16.06.2020. од 10,00-16,00 часова.

Комисија за жалбе даје одговор за сваки предвиђени рок за жалбе до 18h текућег дана.
До промене је дошло да би се спречило евентуално окупљање већег броја особа истог дана, а у складу са препорукама о епидемиолошкој безбедности.

Радове са пријемног испита није могуће преузети.

МАТЕРИЈАЛ
Школа обезбеђује папир за цртање, папир за сликање и глину за вајање (око 1000 gr).
Ученици обезбеђују оловке за цртање, темпера боје природног порекла, без икаквих додатака (нису дозвољене акрилне, јајчане и сл.) и четке за сликање, као и мале шпахтле за вајање.

Самовредновање рада школе