Пројекат: YOUNG PEOPLE CAN MAKE DIFFERENCE

Ширење пројекта YOUTH AND RECONCILIATION: YOUNG PEOPLE CAN MAKE DIFFERENCE

Ширење пројекта YOUTH AND RECONCILIATION: YOUNG PEOPLE CAN MAKE DIFFERENCE je спроведено онлајн кроз више радионица у којима су презентоване научене вештине. Разменом мишљења и ширењем толеранције и помирења, ученици су презентовали пројекат и његове ефекте вршњацима из школа Тоза Драговић, Средње медицинске и ИТ гимназије, као и ученицима Средње стручне школе.

Podela sertifikata

Danas je u Srednjoj stručnoj školi realizovana prodela sertifikata u okviru RYCO projekta  podržanog od strane NGO organizacije Youth for Social Changes-“YOUTH AND RECONCILIATION: YOUNG PEOPLE CAN MAKE DIFFERENCE”. Projekat je realizovan onlajn Zoom sesijama nastavnika I učenika. Čestitke svim učesnicima!

Radionice učenika su omogućile bolje upoznavanje

Radionice učenika su omogućile bolje upoznavanje u duhu tolerancije, pomirenja i otvorene razmene mišljenja. Prisustvovalo je 24 učesnika( po 6 učenika iz svake škole,kao i njihovi nastavnici) koji

su selektovani uz akcenat rodne ravnopravnosti . Održano je 5 sesija,gde su interaktivnim prezentacijama  o miru, pomirenju i rešavanju konflikata učenici razmenivali ideje u duhu uvažavanja i razmenjivali  ideje pomirenja u regionu, poboljšavajući svoje digitalne i komunikativne veštine.

Šest interaktivnih on-line sesija

Šest interaktivnih on-line sesija za nastavnike je održano u oktobru sa temom upoznavanja, razmatranja aktivnosti i ciljeva projeta, boljeg razumevanja odnosa u regionu nastalih usled globalne pandemije.Poboljšale su digitalne veštine nastavnika sa osvrtom na poteškoće sa kojima se nastavnici i učenici suočavaju. Prezentovane su on-line platforme koje mogu poboljšati komunikaciju-Zoom, Canva , Moodle, Google classroom, Google questionnaire, Padlet , Skype...